نتایج جستجو برای عبارت :

.*. حوائج .*.

☁️☁️سرباز امام زمان 

☁️در شب قدر، خودمان و خواسته هایمان را فراموش کنیم و بعد از نماز و دعا و قرآن، دغدغه های امام زمان را مد نظر بیاوریم.  این دغدغه ها را بنویسیم و شب قدر به خدا عرضه کنیم. شب قدر برای خودمان کار درست کنیم نه برای امام زمان. باید از خداوند مأموریت یکساله بگیریم و در طول سال انجام دهیم. سه شب هم وقت داریم: شب اول که مأموریت گرفتیم، شب دوم در موردش گفت و گوی بیشتری کردیم و شب سوم قطعی اش کنیم. مثلا بگوییم من امسال مسجد محل را
در روز عاشورا امام حسین علیه السلام دعایی را به امام سجاد علیه‌السلام آموخت تا شیعیان در حوائج و مشکلات و حوادث تلخ از آن استفاده کنند.
از حضرت زین‌العابدین علیه‌السلام روایت شده که می‌فرمایند: پدرم در آن روز که به شهادت رسید (روز عاشورا) مرا به سینه خویش چسبانید و در حالی که از زخم‌هایشان خون، فوران می‌کرد و فرمود: ای فرزند! از من دعایی را که فاطمه علیها‌السلام آن را به من آموخت فراگیر و او از رسول الله صلی الله علیه و آله و آن حضرت نیز ا
✅ تکافل، تعاون و عهده داری
استاد علی صفایی حائری(عین-صاد)
... هرکس به قدر خود ظرفیتی دارد و به اندازه ی ظرفیت خود می تواند آب بردارد...، می تواند یک استعداد را در نظر بگیرد و گرفتاری هایش را در نظر بگیرد.
اگر این روح در ما زنده شود؛ این روح تعاون و تکافل و عهده داری و کوشش در راه حوائج و گرفتاری ها، دیگر مرگی و کمبودی نخواهیم داشت.
... اگر هر کس، یک نفر یا بیشتر از این استعدادها را در نظر می گرفت و گرفتاری های آن ها را مرتفع می کرد، کارها به خوبی اصلا
چقدر اهل صلوات فرستادن هستیم؟
و چقدر باید صلوات بفرستیم؟
با توجه به اینکه صلوات فرستادن بسیار امر مهم و خوبی است چرا کم صلوات می فرستیم؟با اینکه بسیار حدیث های زیبایی درباره صلوات هست مانند:
1-حضرت امام هادی علیه السلام فرمودند:خدای متعال حضرت ابراهیم (عَلَی نَبِینا وآلهِ وعلیه السلامُ) را دوست و خلیل خود انتخاب کرد، به خاطر آنکه ایشان بر محمد و اهل بیت گرامیش علیهم السلام بسیار صلوات میفرستاد.
2-پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند:جفاک
امام صادق (ع) فرمودند :
وَ یومَ غَدیر بَینَ الفِطرِ و الَضحَی و یومَ الجُمعةِ کَالقَمَرِ بَینَ الکَواکِب
روز غدیر خم در میان روز های عید فطر و قربان و جمعه همانند ماه در میان ستارگان است.
اقبال سید بن طاووس : 466
پیشنهاد اجرایی :
احوال پرسی از همسایگان و رفع حوائج آنان در حد توان
تقویم شیعه
سوم ربیع الثانی
سفر امام عسکری علیه السلام به جرجان (= گرگان)
در این روز امام حسن عسکری علیه السلام برای وفا به وعده‌ای که فرموده بودند و آشکار شدن معجزاتی از آن بزرگوار به طی الارض از سامرا به جرجان تشریف فرما شدند. جعفر بن شریف می‌گوید: سالی قصد حج کردم، و قبل از حج به زیارت امام حسن عسکری علیه السلام در سامرا رفتم. اموالی از شیعیان همراهم بود که باید به آن حضرت می‌رساندم. خواستم از آن حضرت بپرسم اموال را به چه کسی بدهم، ولی پیش از
در کنار اعمال واجب، اعمال مستحبی نیز روایت شده که علاوه بر ثواب بالا، خاصیت‌های فراوانی دارند که به مومنان در رفع مشکلات کمک می‌نماید؛ یکی از این اعمال اذکار روزانه است که خواندن روزانه آنان، فواید بسیاری دارد.
امام حسین(ع)  فرمودند: «از پیغمبر اکرم(ص)روایت شده، هرکس جهت حوائج تا هفت روز هر روز این اذکار را هزار بار بخواند حاجت روا گردد.»
توصیه شده که این اذکار، روزانه 100 مرتبه خوانده شود.
ادامه مطلب
دوست داشتم وقتی نور گنبدت صورتم را روشن می‌کند و چشمم به پرچمت می افتد، روبه رویت زانو بزنم. دست هایم را به کف حرمت متبرک کنم. چفیه ام را بیندازم روی صورتم و از دست خودم و زندگی که تباه کردم، هق هق گریه کنم و بگویم: ببخش. خوب نیستم که مرا ببینی و حظ کنی. خراب آمدم درستم کنی. شبیه حرف هایی که در خلوت هایم میزدم و تو از افلاک می آمدی پایین. کنارم می‌نشستی و گوش میدادی.
اما نشد. تقصیر کاروان بود یا قلب من قسی شده بود یا شما غصه ها را از قلبم برداشته بو
هوالرئوف الرحیم
تولد رضوان هم به بهترین شکل ممکن برگزار شد. ورای تصور عالی. به رضوان انقدر خوش گذشته که الان دو شبه قبل از خوابش با جمله ی :
"تولدم خیلی بهم خوش گذشت"
ازمون تشکر می کنه. 
باز هم نتیجه گرفتم که بسپرم بخدا. رها کنم. بهترین شکلش اتفاق بیفته.
اونهمه فکر و خیال و استرس و گریه زاری، همگی فرت. و چرت بود.

پی نوشت:
خدایا!
دوست دارم چله ی بچم، برم پابوس پدربزرگ.
وسائل رفتن و راحت رفتن و دردسر نکشیدن رو برام فراهم کنین اگر خیر و صلاح هست.
امسال که نیمه شعبان  جمکران بودم یک اتفاق قشنگ افتاده بود، آن هم این ‌که امسال از کشور های مختلف دنیا افراد زیادی را دیدم...
گل‌می‌دادند...چیزی پخش می‌کردند...همه به تب و تاب افتادند...انگاری همه پیر و جوان...مرد و زن...شرقی و غربی...صدای قدم های نزدیک آقا را حس می‌کنند...
انگاری...همه خونشان توی شیشه شده است.... انگاری نفس های هیچ کس دیگر از این هوای آلوده ی شهر بالا نمی‌اید...انگاری زندگی ها یکنواخت شده...همه خسته‌اند...
همه...
امسال که سال خوبی نخوا
بیشتر آن چه که در فرقه ی ما مرسوم استسائلی کردنِ از فاطمه ی معصومه استدختر بابِ حوائج شدنش حکمت داشتچون کریمه شد و بر باب کرم موسوم استچه مقامی است که معصوم "فداها..." گوید؟!شأن او شأن امام است که نامعلوم استاوج خوشبختی ما کلبِ سرایش شدن استهر کسی نیست سگِ فاطمه، بختش شوم استچهارده نور به دل دارم و این بانو همخواهر حضرت خورشید در این منظومه استنام زوار حریمش که بهشتی شده انددر میان صحف مادر او مرقوم استهر کسی عرض ارادت به مقامش نکنداز عنایات غ
اعتقادات مذهبی تنها به زمان و فرد خاصی تعلق ندارد بلکه در هر برهه ای از زمان می تواند وجود داشته باشد مثلآ ناصرالدین شاه قاجار برای ادای دین خود در چهلم شهدای عاشورا با همراهی رجال دیگر دربار اقدام به پخت آش نذری می کردند تا بدین صورت حوائج و خواسته هایشان برآورده گردد بنابر این در می یابیم یک شاه مملکت نیز می تواند آن هم دز زمان قاجار شخصآ اقدام به پخت آش نذری کرده و در مراسم های مذهبی شرکت کند.
ناصرالدین شاه سالی یک بار (آنهم روز اربعین) آش
اعتقادات مذهبی تنها به زمان و فرد خاصی تعلق ندارد بلکه در هر برهه ای از زمان می تواند وجود داشته باشد مثلآ ناصرالدین شاه قاجار برای ادای دین خود در چهلم شهدای عاشورا با همراهی رجال دیگر دربار اقدام به پخت آش نذری می کردند تا بدین صورت حوائج و خواسته هایشان برآورده گردد بنابر این در می یابیم یک شاه مملکت نیز می تواند آن هم دز زمان قاجار شخصآ اقدام به پخت آش نذری کرده و در مراسم های مذهبی شرکت کند.
ناصرالدین شاه سالی یک بار (آنهم روز اربعین) آش
کتاب مجمع الدعوات کبیر خواص آداب نیسان و
در کیفیت آن دفع امراض اطفال و کودکان و زنان، ادعیه شفای امراض ادعیه جهت
حفظ مادر و فرزند جهت طلب علم و وسعت رزق و روزی و قضای حوائج مهم ادعیه
جهت شفایابی امراض از ائمه اطهار بجهت افسون و طلسم و دفع آن دعای آبله و
معالجه دمل و دعای دفع دردهای شکم و درمان درد گلو و دهان و دندان افسون
هندی جهت بادها و دردها و باد سردی و معالجه بادها …
ادامه مطلب

نکته ای در مورد عدم آمادگی انسان برای درک حضور امام زمان(ع)؛
مردم اگر به دیدیه تفکر در حالات و اعمال و رفتار خویش نگاه کنند.
به این نتیجه خواهند رسید آماده ظهور نشده اند.
زیرا تفکر انسان درحالات و افعال خویش،انسان را به این نتیجه خواهد رساند که انسان فقط برای رفع حوائج خواستار آن حضرت می باشد.
نکته قابل وصف ما با مردم کوفه در زمان امام حسین (ع)همین است که،
آنها هم هرمشکل و حاجتی که داشتند در نامه ای مکتوب کرده و برای امام حسین (ع) ارسال کردند.
ا
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی_ حرم حضرت معصومه سلام الله علیها _ شهادت حضرت ۹۸
بیشتر آن چه که در فرقه ی ما مرسوم استسائلی کردنِ از فاطمه ی معصومه استدختر بابِ حوائج شدنش حکمت داشتچون کریمه شد و بر باب کرم موسوم استچه مقامی است که معصوم "فداها..." گوید؟!شأن او شأن امام است که نامعلوم استاوج خوشبختی ما کلبِ سرایش شدن استهر کسی نیست سگِ فاطمه، بختش شوم استچهارده نور به دل دارم و این بانو همخواهر حضرت خورشید در این منظومه استنام زوار حر
اعتقادات مذهبی تنها به زمان و فرد خاصی تعلق ندارد بلکه در هر برهه ای از زمان می تواند وجود داشته باشد مثلآ ناصرالدین شاه قاجار برای ادای دین خود در چهلم شهدای عاشورا با همراهی رجال دیگر دربار اقدام به پخت آش نذری می کردند تا بدین صورت حوائج و خواسته هایشان برآورده گردد بنابر این در می یابیم یک شاه مملکت نیز می تواند آن هم دز زمان قاجار شخصآ اقدام به پخت آش نذری کرده و در مراسم های مذهبی شرکت کند.ناصرالدین شاه سالی یک بار (آنهم روز اربعین) آش

یَا مَنْ یَمْلِکُ حَوَائِجَ السَّائِلِینَ وَ یَعْلَمُ ضَمِیرَ الصَّامِتِینَ
لِکُلِّ مَسْأَلَةٍ مِنْکَ سَمْعٌ حَاضِرٌ وَ جَوَابٌ عَتِیدٌ
اى خدایى که مالک حاجت هاى فقیران و دانا به اسرار خاموشانى
هر سؤالى را همان لحظه مى ‏شنوى و پاسخش را آماده دارى..

اللَّهُمَّ وَ مَوَاعِیدُکَ الصَّادِقَةُ وَ أَیَادِیکَ الْفَاضِلَةُ وَ رَحْمَتُکَ الْوَاسِعَةُ
اى خدا وعده ‏هاى تو همه صادق و نعمتت فراوان و رحمتت وسیع است..

فَأَسْأَلُکَ أَنْ تُصَل
فرمود: یک دعا را انتخاب کن و تا آخر عمر در یک وقت مشخص، روزانه، بخوان. اگر حال خوشی نداشتی، تا جایی که حرجی نیست قضایش را به جا بیاور. پیشنهادشان زیارت امین‌الله بود.
روزهای اول غریبه بودم؛ با کلمات، با بار معنایی‌شان، با چینش جملات... بعدتر به لطف خدا حواسم جمع‌تر شد که مثلاً وقتی می‌خوانیم "...جاهدت فی‌الله، و نه "جاهدت فی سبیل‌الله"... این خودش دریایی از معانی ست... جایی که می‌خوانیم "سبل الراغبین الیک شارعة"، از شوقِ باز بودن راه‌ها به سمت
با سلام
در خیلی از ملاقات ها و تشرف های مومنین، امام زمان عج ازشون درخواست کرده بودند برای تعجیل در فرج من دعا کنید، امام به مرحوم فشندی رضوان الله تعالی علیه در مسجد جمکران فرمودند اگر شیعیان ما به اندازه یک لیوان آب، ما را میخواستند و دعا میکردند خدا اذن به ظهور من میداد. 
برای نزدیک شدن ظهور حضرت، حضرت اجازه دعا دارند بلکه شیعیان باید دعا کنند و تا شیعیان دعا نکنند ظهور نزدیک نمیشه. یه عمری وقت و بی وقت از امام زمان عج و اهل بیت علیهم السلا
آناهیتا نام ایزدبانوی آبهاست که یشت پنجم (=آبان یشت) از اوستا و چهارمین نیایش از پنج نیایش زردشتیان در خرده اوستا در ستایش اوست. او درمانبخش و افزاینده رمه و دارایی و کشور است. پاک کننده تخمه مردان و زهدان زنان و دهنده شیر پاک به مادران است. اهورا مزدا او را آفرید تا پاسبان آفریدگان نیک باشد.  
در آبان یشت بسیاری از شاهان و فرمانروایان برای این ایزد صد اسب و هزار گاو و ده هزار گوسفند را برای برآورده شدن حوائج خود پیشکش آورده‌اند. در آبان یشت چ
امیر خسرو دهلوی ،شاعر  و عارف نامدار  فرموده است : 
آن روز که روح پاک آدم ببدن 
گفتند در آ نمی شد از ترس به تن 
خواندند فرشتگان به لحن داوود 
د رتن ، در تن درآ ، در آ اندر تن 
در سلسله مولوی ، رسم بر این است که چون کسی به خواهد در آن طریقه در آید ، باید که مدت هزار روز خدمت نماید .بر این موجب مدت چهل روز خدمت چهارپایان کند ، چهل روز کناسی فقرا نماید و چهل روز آب کشی ، چهل روز فراشی و چهل روز طباخی ، چهل روز حوائج از بازار بیاورد و چهل روز خدمت مجلسی
کاروانی از مدینه برای انجام حج به سمت مکه به راه افتاد. در بین راه مکه و مدینه،
در یکی از منازل، اهل قافله با مردی مصادف شدند که با آنها آشنا بود. آن مرد در ضمن
صحبت با آنها متوجه شخصی در میان آنها شد که سیمای صالحین داشت و با چابکی و نشاط
مشغول خدمت و رسیدگی به کارها و حوائج اهل قافله بود. در لحظه ی اول او را شناخت.
با کمال تعجب از اهل قافله پرسید:این شخصی را که مشغول خدمت و انجام کارهای
شماست می شناسید .- نه، او را نمی شناسیم. این مرد در مدینه به
افراد عادى انسان همه همّشان مصروف حوائج مادى از قبیل غذا و مسکن و لباس است، لکن حوادث مختلفى که گاه گاه در خلال ایام زندگى بر او هجوم مى آورد، او را از غیر خود منصرف و به خود متوجه مى سازد. حوادث تکان دهنده نظیر ترس و وحشت شدید و مسرت فوق العاده و محبت مفرط و اضطرار شدید و امثال این‌ها در این معنا تأثیر به سزایى دارند. 
هم چنین سایر عوامل و پیش آمدهایى که چه بسا یکى از آن‌ها باعث شود، پاره اى از حقایق را که حواس ظاهرى و فکر خالى هیچ گاه نمى تواند
تعطیلی در پیش است و ما می رویم به دهات!
دهات خودمان و دهات شوهرمان و دهات امام رضا
و از الان که یک فقره نیت خالی توی دست و بالمان است که قرار است با آن برویم خودمان را ببندیم به حرم ..درست از همین الان ...خودمان را محق می دانیم که شروع کنیم به طلبیدن حوائج:
0- عذاب وجدان من را تمام کن یا امام رضا..بار سنگینی را که پنج ماه است به گرده می کشم آب کن....سپردم به خودت که خانم سلیمی را سر و سامان بدهی
1- الاهی ما را ما وبرادران و خواهرانمان را پله های ترقی هم قر
بسم الله الرحمن الرحیم

◾️امام حسین(ع) :
"اعلموا ان حوائج الناس الیکم من نعم الله علیکم فلاتملوا النعم فتتحول الی غیرکم"

بدانید نیازمندیهای مردم که [به شما مراجعه می کنند] از نعمتهای الهی است پس نعمت ها را افسرده نسازید [یعنی مبادا با رنجاندن مردم نیازمند کفران نعمت کنید] که این وظیفه خدمت رسانی به دیگران محول خواهد شد

با سلام و عرض تسلیت ایام سوگواری أباعبدلله(ع)

❇️دست به دست هم میدهیم تا در جای جایِ این میهنِ پهناور گوشه ای از کراما
طلسم چیست.ایا.اثر داره؟
پرسشگر گرامی، طلسم عبارت است از نقوش سحرى یا تنجیمى و یا چیزى منقّش به این نقوش، که براى دفع آفتها یا چشم زخم و یا حوادث دیگر تهیه مى کنند. «بَلیناس حکیم» به لقب «پدر طلسمات» شهرت یافته است و بنابر برخى روایات، او در بسیارى از شهرها طلسمهایى براى محافظت از توفان و مار و کژدم ساخته بوده است. قواعد گوناگون براى تهیه طلسم به «هرمس تریسمگیستوس» منسوب است.علم طلسمات را لیمیا(علوم خمسه محتجیه) نیز مى نامند. اصحاب طلسم براى ب
بسمه تعالی
ماه رجب گذشت، شعبان گذشت و چشم بر هم زدنی هجدهم رمضان شد و شب قدر امسال هم رسید. زمان و عمرمون داره مثل برق میگذره، کاش قدر بدونیم که بعداً حسرت نخوریم.از شب قدر سال گذشته تا شب قدر امسال حوادث تلخی رو پشت سر گذاشتیم، خیلیا که سال قبل توی این شبا جوشن میخوندن و قرآن به سر می گرفتن و بِکَ یا الله می گفتن دیگه بین ما نیستن. بعضی از مردم داغدار شدن، بعضیا عزیزانشون رو غریبانه دفن کردن و با داغ دلشون سوختن و ساختن. آخریشم که حادثه ناوچه ک
پرسش :
 تاسوعا و عاشورا به چه معنا است وآیا قبل از شهادت امام حسین (ع)تاسوعا و عاشورا وجود داشت؟

پاسخ :
 عاشورا از ریشة عشر به معنای ده و دهم و تاسوعا از ریشه تسع به معنای نه و نهم است .
این لفظ فقط بر نهمین و دهمین روز محرم اطلاق شده است.
به لحاظ آن که حوادث مهم کربلا در روز نهم و دهم ماه محرم الحرام اتفاق افتاد، این دو روز را برجسته تر نموده و به نام تاسوعا و عاشورا یعنی روز نهم و دهم محرم الحرام در فرهنگ مسلمانان به ویژه شیعیان از جایگاه خاصی به
 اندیشه  اعتقادات  اخلاق محرم
 دسترسی سریع انتخاب کنید
۵۲۰۷
اخلاق محرم
محرّم شهر بکاء و تباکی و ماه احزان آل محمد (ص) است. محرّم ماه «بلی» گفتن به «أَلَسْتُ أَوْلی بِکمْ» در غدیر است.
محرّم شهر بکاء و تباکی و ماه احزان آل محمد صلی الله و علیه وآال و سلم است. محرّم ماه «بلی» گفتن به «أَلَسْتُ أَوْلی بِکمْ» در غدیر است. محرّم هنگام «لأَبْکینَّ لَک بَدَلَ الدُّموُعِ دَماً» است. محرّم ماه ابراز محبت شیعه به مقام ولایت و امامت ائمه هدی (ع) است. ماه
بسم الله الرحمن الرحیم
یا ابوالفضل العباس
یا اباصالح المهدی ادرکنی
در نزد علمای سقیفه مرد شراب فروشی که با گستاخی تمام با پیامبر سخن میگوید و حکم پیامبر را نمی پذیرد و حتی وعده بهشت پیامبر را رد میکند، اهل بهشت است
در نزد علمای سقیفه
اگر شما به افرادی که در جنگ پیامبر را در میان دشمنان رها کردند و فرار کردند انتقاد کنی گناهکاری، ترسو هم بگویی باید با  شلاق ادب شوی 
وظیفه شرعی داری به زن فاحشه پرچم داری که در اواخر عمرش به پیامبر ایمان آورد د

کلیات حول شهر شعبان
فضل شهر شعبان ... و اعمال شهر شعبان ... وکل ما ترید معرفته عن هذا الشهر العظیم
شهر شعبان متجر عظیم.. اغتنمه!
فی فضل شهر شعبان
ارشیف  مناسبات شهر شعبان 
شهر شعبان 1413هـ - الشیخ الدکتور احمد الوائلی (قده)
أعمال شهر شعبان العامة
السعی وراء قضاء حوائج الناس
الشیخ بناهیان: الطریق الوحید والاستراتیجیة الرئیسة فی النظام التربوی الدینی 
شهر شعبان - سماحة آیة الله العظمى الشیخ محمد تقی البهجة
المفاهیم العرفانیة الرفیعة للمناجاة ال
هوا هوای حسینیه‌ها، شب جمعه
رسیده این دل من تا خدا، شب جمعه

شب زیارت مخصوص سیدالشهدا
شب زیارت ارباب ما، شب جمعه

حوائج همگی مستجاب خواهد شد
رواست حاجت دل با دعا، شب جمعه

«حسین» گفتم و در بین روضه می‌شنوم
صدای مادر سادات را شب جمعه

خدا کند که همین روزها حرم باشم
خدا کند برسم کربلا، شب جمعه

حرم بیایم و بر سینه مهر غم بزنم
کنار مرقد شش گوشه از تو دم بزنم
فرزند ایشان نقل می کنند:
« شب اول ماه شوال بود و ما در مزرعه نخودک در خارج از شهر مشهد ساکن بودیم.

پدرم فرمودند: تا به بالای بام بروم و استهلال کنم. چون ابر، دامن افق مغرب
را پوشانده بود، چیزی ندیدم و فرود آمدم و گفتم: رؤیت هلال با این ابرها هرگز
ممکن نیست.
با عتاب فرمودند:
« بی عرضه چرا فرمان ندادی که ابرها کنار روند؟ »
گفتم: پدرجان من کی ام که به ابر دستور دهم؟
فرمودند:
« بازگرد و با انگشت سبابه اشاره کن که ابر
فواید بسیار دائم الوضو بودن

یکی از راههای ارتباط با خداوند وضو است و وضوی دائم آثار و برکات زیادی بر زندگی دنیوی و معنوی انسان دارد که دانستن آنها انسان را ترغیب به دایم الوضو بودن می کند.

فواید وضو برای اعضای بدن :

انسان وقتی می خواهد در برابر خالق هستی که آفریننده تمام زیبایی ها است قرار بگیرد ظاهرش تمیز و پاکیزه باشد، و به وسیله وضو خود را از آلودگی و نجاسات پاک نماید و چرت و بی حالی را از بین ببرد، و با قلبی نورانی و ظاهری شاداب و با
حق نفس«وَ أَمّا حَقّ نَفْسِکَ عَلَیْکَ فَأَنْ تَسْتَوْفِیَهَا فِی طَاعَةِ اللّهِ فَتُؤَدّیَ إِلَى لِسَانِکَ حَقّهُ وَ إِلَى سَمْعِکَ حَقّهُ وَ إِلَى بَصَرِکَ حَقّهُ وَ إِلَى یَدِکَ حَقّهَا وَ إِلَى رِجْلِکَ حَقّهَا وَ إِلَى بَطْنِکَ حَقّهُ وَ إِلَى فَرْجِکَ حَقّهُ وَ تَسْتَعِینَ بِاللّهِ عَلَى ذَلِکَ؛ و اما حق نفست بر تو این است که او را به تمامى به فرمانبردارى خدا گمارى و به زبانت، حقش را بپردازى و به گوش خود، حقش را (بدهى) و به چشمت،
سوره یاسین را می توان به طریق ها و روش
هاییی ختم کرد. یکی از قویترین کارهایی که شما می توانید برای رسیدن به
حوائج مشروعه خود از آن استفاده کنید و قدرت خداوند را بنگرید که چگونه
درهای رحمتش را برای شما می گشاید.روز جمعه با وضو و لباس سفید رو
به قبله بنشینید و .............................،
در حالتی که کسی اطراف شما نباشد .......... و تمام افکار روزانه خود را به کنار بگذارید و با جامه ای
ترجیحا سفید و بوی خوش عطر بدهید. رو به قبله بنشینید و طبق دستور زیر بدون
کم
وَحَرَکاتِ لَفْظِ لِسانى(7)

و حـرکـتـهـاى تـلفظ زبانم

زبان از مهمترین اعضاء بدن آدمی است، این عضو رابطه
انسان را با محیط خارج آسان ساخته و وسیله بیان حوائج وی و پاسخ دادن به
نیازهای دیگران می باشد.
اهمیت آن برای آدمی بدان حد است که حضرت امیر علیه السلام آن را در کنار
عقل و دین، خلاصه انسان شمرده است.
«الْانْسانُ لُبُّهُ لِسانُهُ وَ عَقْلُهُ دینُهُ ومُرُوَّتُهُ» چکیده و لب
انسان، زبان او و عقل وی دین ومروت اوست. (بحار الانوار-
وَحَرَکاتِ لَفْظِ لِسانى(7)

و حـرکـتـهـاى تـلفظ زبانم

زبان از مهمترین اعضاء بدن آدمی است، این عضو رابطه
انسان را با محیط خارج آسان ساخته و وسیله بیان حوائج وی و پاسخ دادن به
نیازهای دیگران می باشد.
اهمیت آن برای آدمی بدان حد است که حضرت امیر علیه السلام آن را در کنار
عقل و دین، خلاصه انسان شمرده است.
«الْانْسانُ لُبُّهُ لِسانُهُ وَ عَقْلُهُ دینُهُ ومُرُوَّتُهُ» چکیده و لب
انسان، زبان او و عقل وی دین ومروت اوست. (بحار الانوار-
خداوند
در آیه ۵۸ سوره ی مبارکه ی نساء مردم را به عنایت امانتداری فرمان داده
است و درآیاتی نیز از ارتکاب خیانت در امانت نهی فرموده است .
امانت داری از منظراجتماعی نیز بسیار حائزاهمیت است ، چراکه اعتمادمیان
افراد جامعه را فراهم می کند و لازمه ی زندگی اجتماعی است و خیانت در امانت
موجب اخلال در نظم عمومی شده و اعتماد عمومی را خدشه دار کرده و به سرمایه
ی اجتماعی لطمه می زند .
خیانت در امانت در قانون مجازات اسلامی نیز جرم بوده و برای مرتکبان آن
م
مقدمه:

توقیف بر دو نوع است:
توقیف تأمینی
توقیف اجرایی

توقیف تأمینی چیست؟
عبارت
است از توقیفی که برای حفظ حق خواهان (مدعی دعوا و اقامه کننده دعوا) یا
محکوم له (کسی که حکم به نفع او صادر شده است) یا در مورد محاکمات فوری
برای حفظ حق اشخاص ذینفع به عمل می آید و مدعی علیه (کسی که ادعای دعوا ضد و
بر علیه وی است) یا محکوم علیه (کسی که رای به ضرر او صادر شده است) به
طور موقت، از تصرف در مال خود منع می شود تا در خصوص مورد، حکم صادر یا به
جهتی قرار تأمین
شهید مدافع حرم شهید موسی رجبی
 شهید موسی رجبی در چهارم اردیبهشت سال 58 در شهرستان ترکمنچای ازتوابع میانه به دنیا آمد، دوران ابتدایی و راهنمایی را در شهرخودش به پایان رساند، به دلیل مهاجرت خواهر بزرگشان به شهرستان ساوه او نیز به این شهر عزیمت کرد تا درکنار خواهر باشد، درمقطع دبیرستان روزها مشغول درس خواندن بود و شبها در شهرک صنعتی ساوه کار میکرد تا برای هزینه های تحصیل و زندگی مستقل باشد. بعد از اخذ دیپلم در بندرعباس مشغول به کارشد. اهل مطا
با احترام
مطالبی که خواننده محترم قرائت می نماید در طی گذراندن دوره ی دانشگاهی با نام عرفان از منظر قرآن، روایات، احادیث و ادعیه از منظر حقیر عبور گذری داشته و سپس بر پایه  ارائه طلب درونی که مبنای پیدایش این صفحات می باشد و با امید به عنایت حضرت حق در ذیل آورده می شود:

خلاصه ترجمه مقدمه تفسیر المیزان علامه طباطبایی 
نخست باید بگوئیم : تفسیر که بمعنای بیان معانی آیات قرآنی و کشف مقاصد و مدالیل آنست ، و از قدیمی ترین اشتغالات علمی است که د
معمولا مردم و بخصوص جوانان دغدغه دارند که وظیفه و تکلیف ما در زمان غیبت امام زمان(عج) چیست؟ متن زیر گزیده‌ای از تکالیف منتظران در عصر غیبت است که از کتاب «راه وصال» نوشته‌ی سیدمحمدرضا حسینی مطلق تلخیص شده است.
1. شناخت امام: شناخت نام، کنیه، لقب، خصوصیات ظاهری (خال سیاه روی گونه راست، بینی کشیده، قد معتدل و...)، فضائل و زندگینامه‌ی امام
2. دعا برای توفیق شناخت امام: شناخت امام زمان(عج) فقط با مطالعه به دست نمی‌آید بلکه باید مرتباً به درگاه
توقیف خودروی لیزینگی برای مهریه
مهریه تعهدی است که در ضمن عقد نکاح برعهده ی زوج قرار می گیرد و زوجه حق دارد هر زمان که مایل باشد آن را مطالبه کند. در سالهای اخیر با توجه به تغییر شرایط اقتصادی جامعه و همچنین تعیین مبالغ هنگفتی بابت مهریه که موجب افزایش سرسام آور بدهکاران مهریه شد، مسئولان دستگاه های قضایی بر آن شدند که پرداخت مهریه را از حالت عندالمطالبه( هر زمان که مطالبه شود، باید پرداخت گردد) به حالت عندالاستطاعه ( در صورت داشتن تمکن مالی
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها
غدیر؛ نصب جانشین و توجه به مسأله امامت

1.76 مگابایت
دریافت فایل فلش -  دریافت کد

جهت مشاهده ادامه این مطلب (و سایر
مطالب) بر روی تصویر مربوطه کلیک نمایید

خط حزب‌الله ۱۸۵| شش
گفتار مهم «درباره ولایت»

نماهنگ | پیامی دارم

نماهنگ | ۹ راهکار

کلیپ صوتی | حرمت زبان فارسی را حفظ کنید

حضرت امیرالمومنین امام علی
بإسمک الأعظم
فضیلت و اعمال
مشترکه ماه شعبان

فضیلت ماه شعبان
شعبان ماه بسیار شریفى است و به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللهِ
عَلِیهِ وَ آله منسوب است و آن حضرت این ماه را روزه مى‌گرفت و به ماه رمضان
وصل مى‌کرد و مى‌فرمود شعبان، ماه من است هر که یک روز از ماه
مرا روزه بگیرد بهشت برای او واجب می‌شود و از حضرت صادق علیه السلام روایت شده
است که چون ماه شعبان فرا می‌رسید امام زین العابدین علیه السلام اصحاب خود را
جمع مى‌نمود و مى‌فرمود اى
بسم الله
فضیلت و اعمال
مشترکه ماه شعبان

فضیلت ماه شعبان
جمع مى‌نمود و مى‌فرمود اى اصحا
بسم الله الرحمن الرحیم
فضیلت و اعمال
مشترکه ماه شعبان

فضیلت ماه شعبان
جمع مى‌نمود و مى
بسم الله
فضیلت و اعمال
مشترکه ماه شعبان

فضیلت ماه شعبان
جمع مى‌نمود و مى‌فرمود اى اصحا
بسم الله الرحمن الرحیم
فضیلت و اعمال
مشترکه ماه شعبان

فضیلت ماه شعبان
جمع مى‌نمود و مى
بنام خالق عشق
فضیلت و اعمال
مشترکه ماه شعبان

فضیلت ماه شعبان
جمع مى‌نمود و مى‌فرمود اى
معمولا مردم و بخصوص جوانان دغدغه دارند که وظیفه و تکلیف ما در زمان غیبت امام زمان(عج) چیست؟ متن زیر گزیده‌ای از تکالیف منتظران در عصر غیبت است که از کتاب «راه وصال» نوشته‌ی سیدمحمدرضا حسینی مطلق تلخیص شده است.
1. شناخت امام: شناخت نام، کنیه، لقب، خصوصیات ظاهری (خال سیاه روی گونه راست، بینی کشیده، قد معتدل و...)، فضائل و زندگینامه‌ی امام
2. دعا برای توفیق شناخت امام: شناخت امام زمان(عج) فقط با مطالعه به دست نمی‌آید بلکه باید مرتباً به درگاه
اعمال مشترک ماه شعبان
اعمال
ماه شعبان و ذکر و دعاهای ماه شعبان در مفاتیح الجناح به دو بخش اعمال
مشترک ماه شعبان و اعمال روزهای این ماه تقسیم شده است که در بخش اول اعمال
مشترک ماه شعبان المعظم را خواهید خواند.
اعمال و فضیلت ماه شعبان
اعمال ماه شعبان
المعظم و بهترین ذکرها و دعاهای این ماه عزیز را در این بخش خواهید خواند
که چکیده ای است از فرمایشات معصومین و کتاب مفاتیح الجناح که تقدیم شما می
شود. 
این ماه شعبان
است و حضرت رسول صلی الله علیه
بسیجیان به عنوان مومنین پیشرو در جامعه اسلامی باید ارتباط بسیار نزدیکی با مسجد و نماز جماعت داشته باشند و ترک این دو موضوع برای مومن وارسته شایسته نیست تا جایی که در احکام شرعی می خوانیم:
«مستحب است انسان با کسی که در مسجد حاضر نمی شود غذا نخورد و در کارها با او مشورت نکند و همسایه ی او نشود و از او زن نگیرد و به او زن ندهد.» [توضیح المسایل امام خمینی(ره)، مسأله 897]
رونق مساجد
حضور مومنین در مسجد از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است و در روایات
هوالعزیز
حضرت دوست رادلگیرکردن نابخردی است

همه ی آیات قران بابرکت و پر رمز ورازند.

و بلکه شفابرای اهل باور وسم مهلکی
برای ستمکاران  نیز هستند

وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ
وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ وَلَا یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إِلَّا خَسَارًا ۸۲سوره
اسرا .

دراین ماه آیه ی 53 سوره زمر برای اهل دل  وکسانی که دلشان ازخودشان مکدر و  تنگ شده تلالوی خاصی دارد

اهل معنا می دانند این آیه ازقرآن یکی از امید
بخش ترین واژگان حیات
وصیت نامه سردار شهید
تقی جراح
بسمه تعالی
«الهم عرفنی نفسک
فانک ان لم تعرفنی نفسک لم اعرف رسلک، الهم عرفنی رسولک فانک ان لم تعرفنی رسولک
لم اعرف حجتک، الهم اعرفنی حجتک فانک ان لم تعرفنی حجتک ضللت عن دینی»
ای خدا تو خود را به من بشناسان که اگر تو را شناساییم به
خویش نفرمایی رسولت را نخواهم شناخت، ای خدا تو خود رسولت را به من بشناسان و اگر
رسولت را به من نشناساندی، حجت را نخواهم شناخت، خدایا تو حجتت را به من بشناسان و
اگر حجتت را به من نشناساندی
فارس نوشت:: ماه رمضان در فرهنگ ایرانِ اسلامی دارای
احترام فراوان بوده است و در این ماه مردم اقبال بیشتری به راز و نیاز با
خدا و انجام عبادات داشته‌اند. در فرهنگ مردم تهران نیز این مورد به چشم
می‌خورد و در کتب تاریخی متعددی این موضوع منعکس شده است. جعفر شهری در جلد
سوم کتاب «تهران قدیم» در این باره می‌نویسد:

ریزه‌خوانی و مناجات
تقریباً از سه ساعت به اذان مانده یعنی با اولین
ریزه‌خوانی‌های مناجاتیان، زن‌ها بیدار شده یکدیگر را برای پخت

پرسش: مدتی است که حس می کنم خداوند به من توجهی ندارد. در زندگی خیلی شکست خوردم و امیدی به آینده ندارم. نشاط و شادی در زندگی من نیست و پر از اضطراب و ترس شده ام. احساس می کنم این سرنوشت من است و دعاهای خودم و دیگران در این مورد فایده ای ندارد. چند باری خواستم نماز را ترک کنم ولی باز به خدا فرصت دادم که خودش را ثابت کند؛ ولی اتفاقی نیفتاد. از این چرخه خسته شدم.

پاسخ: ناراحتی و احساس ناامیدیِ شما همراهِ گرامی کاملا قابل درک است. همه ی ما در ب
بسم الله الرحمن الرحیم
اقتباس از جملات ارزشمند مقام معظم رهبری راجع به این ماه عظیم الهی
 :رجب ماه دعاست.ماه توسل است.ماه توجه و استغفار است
همه چیز درباره ماه رجب، ماه امیرالمومنین(ع)

* "رجب" در لغت نام نهری در بهشت است و در طول سال از ابتدای این ماه یک برنامه سنگین عبادی شروع می شود که تا آخر ماه مبارک رمضان ادامه دارد چنانکه گویی در این سه ماه برنامه و طرح فشرده یک سلوک مرضی خداوند با ذکر شواهد و نشانی همه منازل و مشکلات این راه ذکر شده است.* م

تلفن پذیرش استاد اکبر فتح اللهی ۸۸۷۲۲۳۳۶
مثتثنیات دین چیست و شامل چه مواردی می شود
این نوشته توسط وکیل خانواده تنظیم شده است در این مقاله سعی دارم بگویم  مستثنیات دین چیست و به بررسی ماده ۲۴ قانون جدید نحوه محکومیتها مالی که در خصوص مستثنیات دین است بپردازم  برای شما عزیزان بپردازم تا اطلاعات کافی در این خصوص بدست آورید . مستثنیات دین امر مهمی در دعاوی مهریه است که لازم است اطلاعات مقتضی پیرامون آن بدست اورد .
مستثنیات دین چیست ؟
مس
دانلود کتاب طلسم و دعای یهودی,مجموعه کتاب های طلسم یهودی به زبان فارسی ، طلسم محبت یهودی ،طلسم عشق یهودی
دانلود
کتاب هزار طلسم pdf مجموعه ازهزاران طلسم ودعا, ونوس نت بزرگترین سایت
دانلود کتاب های طلسم و دعا این بار کتاب هزارطلسم مجموعه ای کامل از
هزاران طلسم را می توانید از سایت ما دانلود نمایید. بهمراه فایل های هدیه
رایگان شامل نرم افزار اندروید طلسم و دعا
کتاب
هزار طلسم مجموعه وگلچینی  است از هزاران طلسم و دعا و تعویذات بسیار قوی و
که از
هو الواقف علی الضمائر.

وقف نشاط جاودانه
 بی‌تردید یکی از بارزترین عوامل شکوفائی فرهنگ و تمدن اسلامی تجلی روح تعاون، ایثار، و نیکوکاری و نیکواندیشی، درغالب سنت حسنه‌ی وقف است.
حمایت واقفان از دانشمندان بخاطر ارزش دانش در ایجاد مراکز بزرگ علمی، ساخت بیمارستانها برای رفاه حال عمومی ملتها، تاسیس مساجد، حمام ها، ومدارس، ومؤسسات علمی و آموزشی نشانه‌ی اهمییت وقف و نیاز جامعه به وقف و آثار و خیرات متنابه وقف و موقوفات است.
این اندیشه سبز و پو
همسر و فرزندان حضرت ابوالفضل (ع) چه کسانی بودند؟
محمدحسین رجبی دوانی، کارشناس تاریخ اسلام با بیان اینکه از زندگی حضرت ابوالفضل (ع) تا قبل از حادثه کربلا اطلاعات چندانی در دسترس نیست، گفت: «تا قبل از کربلا و روایت‌های مربوط به شهادت اطلاعات دقیقی از طول زندگی حضرت عباس (ع) وجود ندارد. فقط آنچه از این حضرت بر جای مانده این است که همسر ایشان، دختر عبدالله ابن عباس بود؛ اما اینکه زندگی ایشان چگونه می‌گذشت و چه اموراتی داشتند اطلاعات دقیقی وجود

«ماه رمضان، ماه انس با خداوند»

«استاد اصغر طاهرزاده»

بسم الله الرّحمن الرّحیم

با شروع ماه مبارک رمضان، افقی در مقابل انسان گشوده می‌شود تا امیدوارانه به انتظار گشایش «عشق» و «اُنس» با حضرت محبوب به استقبال آن ماه عزیز برویم، به امید حضور در میهمانی خدا و نوشیدن میِّ محبت از جام ساقیِ ازلی که «آشنایی نه غریب است که جان‌سوز من است.»
۱. آمادگی برای شنیدن ندای بی‌صدایِ حقیقت:
ماه میهمانی خدا برای حضور در جهانی که خور و خواب حیوانی فرا ا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

???????????????????????????????? فروش انواع پمپ های صنعتی برند Liming